روش‌های بازی با کودک برای والدین پرمشغله

اکثر والدین زمانی که ازسر کار به منزل برمی‌گردند ،اولین کاری که برای سرگرم کردن کودک خود انجام می دهند روشن کردن تلویزیون است.
ما به شما چند روش می‌آموزیم که بسیار بهتر از تلویزیون است و فعالیت کودک را بیش‌تر و رابطه کودک با خانواده را محکم‌تر می کند.

والدین پرمشغله۱) پازل
پازل‌های مناسب با سن کودک را تهیه کنید و یا تصویر یا عکسی را که خیلی به آن علاقه مند است به صورت پازل درآورید و از او بخواهید آن را برای شما درست کند.

۲) بلند خوانی
یک کتاب از کتاب های کودک را انتخاب کنید .
به او کمک کنید تا یک استودیو کوچک برای خود درست کند مثلا با انداختن یک پتو یا یک ملافه می‌توان این کار را انجام داد. حالا از کودک بخواهید که زیر پتو رفته و با نور چراغ قوه کوچک خود، مانند یک گوینده رادیو برای شما این قصه را بلند بخواند.

۳) نقشه خوانی
یک نقشه جلوی کودک بگذارید و از او بخواهید بر اساس نوع نقشه، جاده اصلی ؛ بزرگراه‌ها ، کوه‌ها ، پل‌ها ؛ رودخانه‌ها و یا پارک‌ها را مشخص کند.

۴) نامه نویسی
اگر در سنین بالاتر است از او بخواهید که برای دوستان، فامیل یا اعضای خانواده نامه‌ای بنویسد و تمام کارهایی را که در طول هفته انجام داده به همراه اتفاقات جالب آن در نامه‌اش ذکر کند و اگر در سنین پایین‌تر است از او بخواهید تا نقاشی آن را بکشد.

۵) مرتب کردن کمد
از کودک بخواهید در مرتب کردن کمد و یا کشو لباس به شما کمک کند و یا اگر برزگتر است به او بگویید کشو میز و یا کمد خود را مرتب کند.

۶) کاردستی درست کنید
از او بخواهید تا برای شما یک کاردستی مثلا کلاه و یا کارت تبریک درست کند وسایلی مثل قیچی در اختیار او قرار ندهید. اگر کوچکتر است خودتان به کمک او بروید.

– از شب قبل برای روزهایی که مشغله زیادی دارید، فکر کنید. توجه به نیازهای بچه جزو وظایف ماست پس برای او هم برنامه‌ریزی مخصوص به خود را داشته باشید.

 

مطالب مرتبط
ارسال یک پاسخ
برای نوشتن دیدگاه، وارد حساب کاربری خود شوید یا ثبت نام کنید.