دفاع

بالاخره پرونده جابربن حیان در حال بسته شدن است و امروز یکی از پروژه های ارائه شده به جابربن حیان دفاع شد. بخاطر تاخیر یکی از دانش آموزان متاسفانه دیر رسیدیم ولی خوشبختانه بخاطر تغییر نحوه پذیرش و دفاع، دانش آموزم توانست دفاع خوبی بکند. یکی از مشکلات دانش آموزان عدم تسلط حتی حرف زدن به زبان فارسی است که کار را بخصوص برای معلم سخت کرده است.

تو سالن پذیرش سه تا فرشته کوچیک هم بودند که مثل بلبل فارسی حرف می زدند. به دانش اموزم گفتم ببین این وروجک ها چقدر خوب بلدند تو دیگه فکر نکنم مشکلی داشته باشی، من می دونم که الان بری دفاع کنی، جز نفرات برتری. هفته پیش حتی توانای معرفی خود به زبان فارسی هم نداشت ولی امروز به خوبی دفاع کرد. انتظار هم ندارم که پروژه های که برای جابر فرستادیم حتما به مرحله بعد راه پیدا کنند. همینکه دانش آموز از محیط مدرسه خارج شد و دفاع کرد و تحقیق کرد برایم کافیست.

با کنجکاوی می پرسم چی شد؟؟ تعریف کن. می گفت که داور گفته خودتو به این شکل معرفی کن، برگشته گفته من خودم بلدم چطوری خودمو معرفی کنم[هفته پیش باهاشون کار کردم]. سوالاتی هم که داور پرسیده بود، دقیقا همان سوالاتی بود که به دانش آموزم در موردشان گوشزد کرده بودم.

لذت بردن از تدریس یعنی اینکه دانش آموزت خودش ارزش کارش را بداند، چون زحمت کشیده است پس هیچ وقت از تلاش برای رسیدن به آنچه که می خواهد دست نخواهد کشید.

یک شنبه
پروژه دوم هم دفاع شد، این پروژه واقعا عالی دفاع شد. این دانش آموزم، هفته پیش به زور فارسی حرف می زد ولی امروز جوری دفاع کرد که خستگی این چندماه گذشته جبران شد. محدودیت و محرومیت دلیل عدم تلاش نیست، محرکیست برای تلاش و برای بودن در جامعه.

مطالب مرتبط
ارسال یک پاسخ
برای نوشتن دیدگاه، وارد حساب کاربری خود شوید یا ثبت نام کنید.
2 نظرات
  1. فاطمه می گوید

    این واژه “دانش آموزت” که تهش گفتید توش پر از احساس و تعلق و مسئولیت و زندگیه 🙂

    1. مهدی می گوید

      یک همکار عالی و نکته بین. احسنت???