خواندن، نوشتن

اولین روزهای تدریس می ترسیدم و بعضی وقت ها قصد داشتم فرار کنم، نه اینکه تدریس برایم کاری دشوار باشد نه، بلکه راحترین کار دنیاست؛ البته برای کسی که تعلیم دیده باشد و بداند چرا، چگونه و برای چه هدفی قرار است تدریس کند، بدون شک راحت خواهد بود. و یکی از لذت بخشترین کار این است که موضوعی داشته باشد و قرار باشد راهی برای تدریس اش طراحی کند. می ترسیدم چون وضعیت کلاس های درس بد است و بد.

نصف کلاسم حتی توانایی خواندن و نوشتن را نداشتند، نمی دانم به چه شکلی دانش آموزی که نمی تواند حتی بخواند به پایه چهارم رسیده بود. تصمیم گرفتم از فعالیت های شخصی ام چشم پوشی کنم و برای بهبود وضعیت این دانش آموزان سعی و تلاش کنم. در طول سال تحصیلی 5 نفر از16 نفر تاحدود زیادی وضعیتشان بهتر شد و از باقی مانده ها یا علاقه ای نداشتند که همکاری کنند یا والدین آنها بی خیالشان بودند و صرفا می خواستند ما از بچه هایشان مراقبت کنیم.  در سال جدید  با اولیای دانش آموزان جلسه ای تشکیل دادم و اعلام وضعیت کردم و به تک تک والدین وضعیت دانش آموزان شان گزارش شد بعد از آن فقط 4 نفر از والدین اعلام همکاری کردند وپنج شنبه ها هم کلاس تشکیل می شود.

دانش آموزی که نمی توانست بخواند، الان املا می گوید؛ دانش آموزی که مشکلات نوشتاری زیادی داشت، الان به کمترین حد مشکلات رسیده است.

دانش آموزی که نمی توانست بخواند، املا می گوید؛ دانش آموزی که مشکلات نوشتاری زیادی داشت، به کمترین حد مشکلات رسیده است.

مطالب مرتبط
ارسال یک پاسخ
برای نوشتن دیدگاه، وارد حساب کاربری خود شوید یا ثبت نام کنید.
4 نظرات
 1. بلوط می گوید

  منم این تجربه رو داشتم امسال. دانش آموزای کلاس پنجم من نوشتن و خوندن و بلد نبودن. برای یه عدهشون تونستم کاری بکنم( با توجه به علت ان موردها) برای عده ی دیگه نشد. اما تمام دانش آموزای من که در خوندن و نوشتن حتی در حد کلاس اول ه نبودن و دفتر اسم اونها رئ با نام دانش آموزان مشکل دار!!! بهم داده بودن از دیگر شاگردام خیلی باهوش تر بودن. اینو بدون هیچ دلسوزی و یا هر چیز دیگه ای میگم. برای همین با یه کم اروم برخورد کردن و اعتماد داشتن به پسرا حل شد. فکر کنم یه عده ای ازشون چون من زن بودن و اروم تر تونستن پیشرفت کنن. چون سالای قبلی معلماشون مرد بودن و عده زیادی ازشون استرس بالایی داشتن. تنها نتونستم مورد محمد مهدی رو حل کنم متاسفانه. که اونم بهم ثابت کرد با اینکه حتی بلد نیست اسم خودشو بنویسه اماخیلی خیلی باهوش بود. در حد نابغه ها.
  همواره پیروز باشید.

  1. مهدی می گوید

   چه عالی که تونستید دانش آموزانتونو به سطح خوبی برسونید. ??

 2. رز صورتی می گوید

  یه مثلی هست که می گه
  کسی که خوابیده رو می شود بیدار کرد
  ولی کسی که خودش و به خواب زده رو نه
  الان مثل بعضی پدر و مادرهاست

  1. مهدی می گوید

   دقیقا. خیلی عالی گفتید.