تافته جدا بافته

اهواز اینقدر که بی هوا ماند، پژمرده شد. مسئول که بی لیاقت باشد و آینده نگری نخواهد داشت. اهواز جان داد ولی کسی چیزی نگفت. همه گرد و غبار را مقصر دانستند و هزاران فرافکنی های که بر سر این گرد و غبار کوبیدند و گفتند ما عالی هستیم، ما آینده نگریم و می دانستیم که این اتفاق خواهد افتاد. گفتند باد است که سادیسم دارد و با خود گرد و غبار حمل می کند.

امروز وقتی وارد کلاس شدم گرد و غبار کل کلاس را گرفته بود. فکر کردم حتما کار دانش آموزان است، سالن مدرسه را نگاه کردم وضعیت دردناک بود؛ می خواستم ماسک بزنم، ولی نتوانستم وقتی به دانش آموزان نگاه کردم، دلم سوخت. اگر ماسک میزدم شبیه مسئولانی می شدم که همیشه همین کار با مردم می کردند. و خود را تافته جدا بافته می دانستند. کسی که گرد و غبار نخورد، مگر می شود حال آنها را بفهمد.

با وجود اینکه مدرسه دارای کادر خدماتی می باشد ولی متاسفانه مجبوریم خودمان کلاس ها را جارو و تمیز کنیم. و وقتی اعتراض می کنیم می گوید که وظیفه من جارو کشیدن نیست. پس وظیفه ای چه کسی است؟ من معلم هم باید بچه داری کنم، هم فعالیت های آموزشی انجام بدهم و جارو به دست بگیرم یا از بچه های مردم برای تمیز کردن کلاس در خواست کمک کنم؟  مسئولی می گفت ژاپن فلان است، شما هم بلان کنید دیگر.  ولی می خواستم بگویم که در ژاپن حیف نونی نیست که مُفت حقوق بگیرد. جالب اینجاست برای معلمی که این همه سختی می کشد حقوقش نصف حقوق این فرد است که حتی حاضر نیست جارو به دست بگیرد.

classroom L

اره اهواز، همیشه تو رنج برده ای، چه در زمان جنگ و چه در زمان صلح.  در جنگ مقصر عراق بود، و الان هم بادهایش. زمان جنگ عراق جان پدران این مملکت را گرفت. حال تافته های جدا بافته جان فرزندان این مملکت را به یغما برده اند و می برند.

ارسال یک پاسخ
برای نوشتن دیدگاه، وارد حساب کاربری خود شوید یا ثبت نام کنید.
6 نظرات
 1. فاطمه می گوید

  همین باعث می شه اغلب معلم های آقا دنبال شغل دوم باشند و حق هم دارند.

  1. مهدی می گوید

   نگین نگین ??

 2. دختریم ... می گوید

  اهواز که دیگه هیچی 😐
  چند سالیه شکستن و یا سراریز شدن سدش الان هم که هواش … چند سال قبل سازمان محیط زیست جهانی اهواز رو یکی از آلوده ترین شهر های دنیا از نظر کثیفی هوا و ریز گرد ها معرفی کرد …
  مدسه ی ما هم همیشه گرد و خاک بود، هواش داغون بود … خیلی بده خیلی … با این نوشتتون یه لحظه به خودم گفتم 6 ساعت مدرسه گرد و خاک بود نمیتونستیم تحمل کنیم اونوقت اهالی اهواز چطوری دارن زندگی می کنن ؟!

  1. مهدی می گوید

   خیلی صبورن، خیلی

 3. رزصورتی می گوید

  تحت تاثیر قرار گرفتم
  واقعا سخته
  من که اگه جای اونها بودن مهاجرت می کردم [ناراحت]
  حق هیچ کس نیست این مسائل و تحمل کنه

  1. مهدی می گوید

   ??