بسته آموزشی نشانه و

در این بسته، قصد داریم محتوای آموزشی لازم برای نشانه و برای شما گردآوری کنیم تا شما همکار گرامی و عزیز به راحتی و بدون دغدغه به امر تدریس بپردازید.

چه کاره و چه کاره؟
او اومده دوباره؟
کی گفته من او هستم؟
بدون که من و هستم
او نکنی صدایم
چون که ز او جدایم
تو جدول الفبا
هستم همیشه تنها
بچه ی خوب و باهوش
به حرف من بده گوش
دستم رو خط دراز نیست
دهان من که باز نیست
چه اول و چه آخر
وسط یا جای دیگر
همیشه به فکر خویشم
هیچ وقت عوض نمی شم
حالا من و شناختی؟
کدوم نشونه هستم؟
و هستم و و هستم
و هستم و و هستم

یک مادری دو بچه به اسم او اول و او غیر اول داشت. یک روز مادر داشت تو بازار خرید می‌کرد که یکدفعه خشکش زد و تعجب کرد چون پسرشو و و غیر اول دید با یک لباس ورزشی شیک کنارش ایستاده بود و داشت میوه میخرید. مادرش گفت:” ای وای مادر آخه منم دارم میوه می‌گیرم، تو کی اومدی؟ شما که خوابیده بودی! این لباسهای ورزشی رو از کجا اوردی”؟

اما و بهش گفت: ” مادر اشتباه گرفتی من پسر شما نیستم، خیلی‌ها بهم گفتن که شما شبیه و غیر اول هستین اما من صدام با صدای پسر شما فرق میکنه شغلم داور و معلم ورزش هم هستم”.

مادر و غیر اول از آقای و خواهش کرد که به خانه‌ی آنها برود تا با پسراش آشنا بشه، وقتی رسیدن خونه دو برادر که قبلا آوازه‌ی آقای و رو شنیده بودن از دیدنش خوشحال شدن و ازش خواستن که علاوه براینکه به شغلش میرسه تو شهرک الفبا بیاد بهشون کمک کنه و بعضی از کلمات که با صدای آقای و قشنگتره، تلفظ شونو بعهده بگیره. اینطور شد که بعضی ازکلمات مثل ورزش، داور، گاو، سماور، میوه….که تلفظش برای او اول وغیر اول سخت بود رو به عهده‌ی آقای و قرار دادن و اینجوری شد که پای آقای و به شهرک الفبا باز شد.

مطالب مرتبط
ارسال یک پاسخ
برای نوشتن دیدگاه، وارد حساب کاربری خود شوید یا ثبت نام کنید.