بسته آموزشی نشانه عـ ـعـ ـع ع

در این بسته، قصد داریم محتوای آموزشی لازم برای نشانه عـ ـعـ ـع ع برای شما گردآوری کنیم تا شما همکار گرامی و عزیز به راحتی و بدون دغدغه به امر تدریس بپردازید.

(عـ)عین غیر آخرهستم
اوّل، وسط، نشستم
مرا ببین درعاقل
در مزرعه و عادل
( ﻌ ) من عِین وسط هستم
باز کرده‌ام، دو دستم
در وسط می نشینم
دست دوستی می‌گیرم
در شعر وبعد نگاه کن
شکل مرا پیدا کن
( ﻊ)عین آخر چسبانم
من دوستی مهربانم
درآخر می‌نشینم
دست دوستی می‌گیرم
مرا ببین در بَع بَع
در موقع و مربّع
(ع) آخر تنهایم
تنها تنها می‌آیم
آمده ام، در شروع
نشسته‌ام در طلوع

چهار تا برادر عین بودند. غیر آخر عـ‌ … عین وسط ـعـ … عین آخر چسبان ـع … عین آخر تنها ع … که صدای خاصی از خود نداشتند.این چهار تا برادر اگه با صداها ( آ اَ اِ او ی ) می‌آمدند اصلا صداشون در نمی‌آمد. مثل عا عو عی….. وقتی صدای ع با ساکن همراه بود یک صدای خفیفی داشت مثل: بعد…

این چهار تا برادر چون از کشورهای عربی وارد شهرک الفبا شده بودند هیچ وقت تنها جایی نمی‌رفتند وهمیشه باهم بودند ودرست حکایتش مثل چهار برادر (هـ ـهـ ـه ه) بود. عــ غیر آخر فقط دست چپ شو به بقیه میداد ـعـ وسط هم چون کمی ترسو بود هر دودست شو باید می‌گرفتند و ـع آخر چسبان هم فقط دست راست شو به دیگران میداد و ع آخر تنها هم دوست نداشت هیچ کدوم از دستاشو به کسی بده. این چهار تا برادر تو شهرک الفبا صداشون خفیف بود و میشه گفت یک جورایی شبیه صدا اِ است. اما وقتی به کشورهای عربی مسافرت می‌کردند و می‌رفتند پیش اقوامشون با شدت بیشتری این صدا رو تلفظ می‌کردند.

صداشون ع اسم‌شون عین نام گذاری شد. کلماتی مثل علی، معصومه، جمع، بعد، عزیز، شروع، عید، شمع، معلم و…..با این نشانه نوشته میشه.شما بچه‌های گل با یاد گرفتن این نشانه‌ها کم کم دارین به جشن الفبا نزدیک میشین وباید به خودتون افتخار کنید که دارین باسواد میشین.

مطالب مرتبط
ارسال یک پاسخ
برای نوشتن دیدگاه، وارد حساب کاربری خود شوید یا ثبت نام کنید.